دسته‌بندی نشده

چرا در سقف‌های کاذب از کانال فلکسیبل استفاده می‌کنیم؟

کانال فلکسیبل برزنتی سافت

استفاده از سقف کاذب در ساختمان‌ها و صنایع این روزها به شدت در حال افزایش است. این فضا برای زیبایی ساخته نشده است بلکه از این فضای خالی برای عبور لوله و سیم‌کشی ساختمان استفاده می‌کنند. در زمان قدیم لوله‌ها و سیم‌ها از بین دیوار عبور می‌دادند که در صورت ایجاد مشکل باید دیوار را خراب می‌کردند و هزینه‌های زیادی به وجود می‌آمد. در سقف کاذب لوله کشی به سادگی قابل انجام است و هزینه‌های تعمیر و نگهداری را به شدت کاهش می‌دهد. اما برای استفاده از سیستم تهویه در سقف‌های کاذب کدام کانال مناسب است؟ پاسخ فروشگاه تهویه پلاس به این سوال کانال فلکسیبل است. اما اگر قصد دارید با ویژگی‌های کانال فلکسیبل بیشتر آشنا شوید مقاله را تا انتها بخوانید.

 

کانال فلکسیبل چیست؟

کانال فلکسیبل دارای ساختاری مدور و با انعطاف پذیری بالا است که از قابلیت‌های آن می‌توانیم به کنترل و جابجایی هوا، آلودگی، گرد و غبار، بخار و … اشاره کنیم. انعطاف پذیری بالای این کانال‌ها باعث می‌شود تا در محیط‌هایی با محدودیت فضا قابل استفاده باشند. در فضاهایی که نمی‌توان از کانال‌های عادی در سیستم استفاده کرد، استفاده از کانال فلکسیبل بسیار کابردی‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

 

استفاده از کانال فلکسیبل در سقف کاذب

بالای سقف کاذب به دلیل وجود میله‌ها،آویزهای نگهدارنده و چهارچوب‌ها امکان استفاده از کانال‌های چهارگوش و مستطیلی وجود ندارد. وزن بالای کانال‌های مستطیلی هم عامل دیگری است که نمی‌توان از آن در بالای سقف کاذب استفاده کرد. در این شرایط تنها گزینه‌ی موجود و مناسب کانال‌های فلکسیبل است زیرا هم وزن سبکی داشته و هم انعطاف پذیری بالایی دارند.

ساختار خرطومی و منعطف کانال فلکسیبل این قابلیت را دارد تا هر طرفی بچرخد و به سادگی قابل نصب است. عملیات مکش و دمش به راحتی در این کانال‌ها انجام می‌شود.کانال‌های فلکسیبل دارای عایق درونی بوده و همین امر موجب می‌شود که حرارت و برودت هوای داخل کانال به بیرون انتقال پیدا نکند.

وزن سبک این کانال نیز موضوع دیگری است که محبوبیت این کانال را بیشتر می‌کند. انبارداری و جابجایی این محصول بسیار ساده‌‌تر نسبت سایر کانال‌ها است و از طرفی برای نصب کار نصاب خیلی راحت‌تر است. سرعت نصب این کانال‌ها بیشتر است و می‌توان از اتصالات فلزی از قبیل تبدیل، سه راه و … برای تکمیل سیستم و لاین استفاده کرد و به سادگی به این کانال متصل می‌شوند.

 

کانال فلکسیبل انواع مختلفی دارد که بسته به فضای مورد نظر قابل استفاده است. برای مثال در فضاهای باز از کانال فلکسیبل چندلایه و عایق‌دار استفاده می‌شود و در سقف‌های کاذب از کانال فلکسیبل تک لایه و دولایه استفاده می‌شود.

 

مزایای کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل دارای مزایای زیادی است که برخی از آنها عبارتند از:

  • انعطاف پذیری بالا
  • دارا بودن وزنی سبک
  • نصب و پیاده سازی
  • عمر مفید زیاد
  • سطح داخلی صاف و صیقلی
  • عایق بندی
  • مقرون به صرفه
  • تنوع طراحی
  • قابل استفاده در فضاهای روباز و فضاهای بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *